LIGA ZA OSTANAK Dubrovčani iznenadili pobjedom nad Umagom

Odigrano je 4. kolo Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak ove subote, a iznenađenje dana priredio je Dubrovnik pobjedom nad Umagom 28:27, nakon što je dan ranije poražen 27:43.

Dogovorom klubova oba susreta Lige za ostanak odigrana su u dva dana u Gospinom polju. Umag je tako u petak slavio s plus 16, da bi dan kasnije izgubio 28:27. Za razliku od prvog susreta, Dubrovnik je u drugom stalno vodio. Nije to bila velika prednost, ali je tjerala Umag da troši dodatnu snagu da ulovi taj zaostatak. Na poluvremenu je bilo minimalnih 14:13. Pogodak za pogodak igralo se veći dio drugog poluvremena. Onda je Dubrovnik uspio stvoriti tri pogotka razlike 22:19 u 40. minuti. Umag je to brzo stigao i poravnao na 23:23. Osam i pol minuta prije kraja, sada minimalna prednost seli na stranu gostiju. U 55. imaju plus dva, 25:27. Umag uspijeva zadržati prednost sve do 30. sekundi prije kraja. Tada Luka Bevanda pogađa sa sedam metara za novo izjednačenje, da bi tri sekunde prije kraja u kontri zabio i za pobjedu, 28:27. Prethodno je pokušaj Josipa Maršana zaustavio blok domaćina. Prvo je to slavlje Dubrovčana od 5. prosinca prošle godine. I tad su bili bolji od Umaga. S devet pogodaka, najefikasniji u redovima Dubrovnika bio je Samid Mekić. Sedam je dao Luka Bevanda. Trinaest obrana imao je Luka Morović. Na drugoj strani ponovno sjajan Gabriel Buvinić s 12 pogodaka (dan ranije dao je 16). Sven Matijević obranio je 14 udaraca.

Izvor: hrs.hr