Juniori Juga prvaci Hrvatske!!!

Juniori Juga novi su prvaci Hrvatske! U finalu su pobijedili zagrebačku Mladost s 8:6, uz tri pogotka Zonića i trinaest obrana vratara Popadića-Batine.

Jug je odlučujuću prednost stekao u prve dvije četvrtine, kada je golovima Jovanovića i Zonića poveo s 2:0. Mladostaši su se u nastavku približili na 3:2, ali je do kraja susreta Jug suvereno održavao sigurnu razliku.

Uz Zonića, u strijelce su se upisali Cvjetković i Goreta s po dva, te Jovanović s jednim zgoditkom. Kod Mladosti najučinkovitiji je bio Bukić s tri pogotka, dok je vratar Marcelić obranio dvanaest udaraca na gol.

Podsjetimo, juniori Jug CO svojim su odličnim nastupima u skupini i polufinalu zaslužili današnje finale s vršnjacima iz zagrebačke Mladosti. Jug je do finala došao preko skupine B gdje su u tri nastupa zabilježili sve tri pobjede. U prvom kolu su s lakoćom svladali zagrebački Medveščak 10:1, potom dva splitska kluba Pošk (6:4) i Mornar BS (9:4).

U jučerašnjem polufinalu igrali su protiv Šibenika te slavili sa 9:5, a najzaslužniji za prolaz u finale je Marino Fatović koji je postigao pet pogodaka. Vrijedi istaknuti da je Antun Goreta u utakmici protiv Mornar BS u skupini također postigao pet pogodaka.

Juniori Jug Croatia osiguranja prošlu su godinu osvojili tek peto mjesto na prvenstvu Hrvatske.

Finale

Jug CO – Mladost 8:6 (1:0, 1:0, 3:3, 3:3)
Bazen u Gružu
Suci: Štampalija (Šibenik), Rebić (Split)
Gledatelja: 400

Jug CO – Popadić-Batina (13 obrana), L. Fatović, Macan, Duždević, Zonić (3), Jovanović (1), Jurić, Ivaniš, Radović, Paskojević, Cvjetković (2), M. Fatović, Goreta (2), Mihović

Mladost – Marcelić (12 obrana), Bukić (3), Miloš (1), Gagulić (1), Brkić, Miljan (1), Milković, Mijatović, Koret, Živković, Josipović, Miočević, Matijević, Schonwald