Jugašice svladale Primorje 14:7

Prvu pobjedu u 1. ligi Jugašice su otvorile na najbolji način, pobjedom protiv riječkog Primorja 14:7..

Jugašice su borbeno otvorile prvu četvrtinu te pogocima Reić-Kranjac i Pulić povele 2:1. Razlika bi bila još veća, no riječka vratarka Matea Zekan je u prvoj četvrtini skupila čak četiri obrane. Dva pogotka razlike Jugašice su imale na samom početku druge dionice pogotkom Karmele Tvrdić (3:1), a tri minute prije odlaska na odmor Emmi Miljković pogodila je za tri razlike (6:3).

Pitanje o pobjedniku Jugašice su riješile u drugoj dionici koju su zaključile sa prednosti +5 (8:3). Gošće iz Rijeke treću su dionicu dobile 2:1, a u prvoj minuti posljednje četvrtine dva puta nisu iskoristile igrača više. Vrijedi istaknuti da se Mara Tošić u oba puta istaknula sa dvije odlične obrane.

Potvrdu prve prvenstvene pobjede Jugašice su zaključile sa pogotkom Reić-Kranjac za visokih 14:7. Iduće kolo koje je na rasporedu 4. veljače Jugašice igraju protiv Viktorije iz Šibenika. U ovom kolu Mladost je sa visokih 18:5 svladala iduće protivnice Jugašicama.

VK Jug – VK Primorje 14:7 (2:1, 6:2, 1:2, 5:2)
VK Jug – Tošić (6 obrana), Čučić, Masle, Miljković 4, Reić-Kranjac 3, Božić, Drobac 2, Cvitanović, Nadilo 1, Tvrdić 3, Pulić 1
VK Primorje – Mat. Zekan (7 obrana), Majlat 2, Vrcelj, Premuž 3, Saftić, Veža 1, Maj. Zekan 1, Anđelić, Rabar, Kraljić, Hibšer, Keler, Knežević
Igrač više: Jug 2/7, Primorje 2/5
Peterci: Jug /, Primorje 0/1