Jugaši osvojili 20 odličja u Podgorici

Plivači i plivačice Juga nastupili su proteklog vikenda u Podgorici na Otvorenom prvenstvu Crne Gore. Na natjecanju je sudjelovalo 315 natjecatelja iz 42 klubova iz 13 zemalja, a Jug je predstavljalo 8 članova. Jugaši su osvojili ukupno 20 odličja od kojih 2 zlatne, 10 srebrenih i 8 brončanih. Natjecanje je poslužilo kao provjera stanja forme i posljednja prilika za isplivavanje normi pred nadolazeće Prvenstvo Hrvatske.

Đivo Damić bio je prvi na 400 slobodno i drugi na 200 slobodno u juniorskoj konkurenciji (plivači 17-18 godina). Osim toga, Đivo je osvojio treće mjesto u apsolutnoj kategoriji u disciplini 400 slobodno. Marko Baletin je bio drugi u disciplinama 100 leđno i 200 mješovito u kategoriji 15-16 godina. Marko je također osvojio i treće mjesto u apsolutnoj kategoriji u disciplini 200 mješovito. Adriana Marinović zauzela je treće mjesto na 50 delfin i na 100 delfin u kategoriji djevojaka 16-17 godina.

U kategoriji djevojaka 14-15 godina Katarina Nenadić bila je drugoplasirana u disciplinama 400 slobodno, 200 slobodno, 100 slobodno i 50 slobodno. Antonia Ljuban bila je trećeplasirana u disciplinama 50 slobodno,100 slobodno i 100 leđno. Antonia Šurković bila je drugoplasirana u disciplinama 200 mješovito, 50 delfin, 200 delfin te trećeplasirana na 50 leđno. Jugova ženska štafeta 4×100 slobodno u sastavu: Antonia Šurković, Karmen Fabris, Katarina Nenadić, Antonia Ljuban zauzela je prvo mjesto u apsolutnoj kategoriji. Za Jug je nastupila još Rafaela Škrabo.

Jugaši su nastupili pod vodstvom trenera Andreja Drobca. Sljedeće natjecanje na kojem će nastupiti članovi Juga je kadetsko Prvenstvo Hrvatske koje se održava u Zagrebu 19. i 20. srpnja.

Plivački klub Jug osvojio 13 medalja, od toga osam zlatnih!