Jug bez finala Jadranske lige

Vaterpolisti Jug CO poraženi su u prvoj polufinalnoj utakmici Triglav Jadranske lige od Primorja s 12:9 (2:2, 2:1, 5:3, 3:3).

Primorje je očito, više željelo finale u kojem će igrati s boljim iz drugo polufinalnog susreta Mladost – Pro Recco.

Dobuda koji zbog ozljede vrata nije nastupio te isključenje Janovića s pravom zamjene u trećoj četvrtini pokazalo se presudnim u ovom dvoboju. Jugaši nisu loše krenuli te do kraja druge četvrtine zaostaju za Primorjem tek jedan razlike (3:4).

U trećoj četvrtini punoj golova čak njih osam Janović započinje s igračem više i opet izjednačava na 4:4. Denes Varga vraća Primorje na jedan razlike, Joković daje svoj drugi gol za 5:5, a Garcia daje lijepi stativa gol za 6:5.
4:25 do kraja treće četvrtine dolazi i do obostranog isključenja s pravom zamjene Glavana i Janovića. Poslije se pokazalo da je to bio presudni trenutak utakmice jer je Janović u većini slučajeva bio alternativa za dva metra.

Poslije toga Marković izjednačuje na 6:6, Paškvalin 7:6,Barač 8:6 a Muslim prvi put dovodi Primorje na tri razlike 9:6.

Početkom četvrte četvrtine Karač je promašio s igračem više i od tada se Riječani odvajaju, prvo Denes Varga lijepom šraubom s 5-6 metara matira Vićana i odvodi Primorje na +4, a peterac za 11:6 iskorištava Franković. Fran Paškvalin daje zadnji, dvanaesti, gol za domaćine.

Jugaši uspijevaju do kraja samo smanjiti visoko vodstvo Primorja i koliko toliko ublažiti poraz. Bušlje, Obradović i Joković s igračem više za konačnih 12:9.

Jug CO – Primorje EB 9:12 (2:2, 1:2, 3:5, 3:3)
RIJEKA Bazen Kantrida. Gledatelja 1.700. Suci: Brguljan i Adžić (obojica iz Crne Gore).
Jug Croatia osiguranje: Vićan (7 obrana), Vranješ, Sutić (1), Janović (1), Joković (3), Pavlović, Marković (1), Bušlje (1), Karač, Macan, Obradović (2), Perčinić, Goreta. Trener: Veselin Đuho.
Primorje Erste banka: Radić (5 obrana), Glavan (1), Paškvalin (2), Krapić, De. Varga (2), Franković (1), Muslim (1), Jelača, Da. Varga (1), Barač (2), Šetka, Garcia (2), Buljubašić, Car. Trener: Zoran Roje.
Igrač više: Jug CO 11/4, Primorje EB 9/5.
Peterci: Jug CO 1/1, Primorje EB 1/1.

U NEDJELJU BORBA S KOKOTIMA FUN H2O izborio finale Divlje lige!

[GLASNA PODRŠKA NAVIJAČA] Porporelašima izmaklo finale Divlje lige. Nadjačali ih Kokoti!