JEDVA S FRANCUZIMA Sjajni Joković zabio pet golova!

U 3. kolu skupine B na Europskom prvenstvu u Budimpešti Hrvatska je pobijedila Francusku 14:11 (5:3, 3:2, 2:3, 3:4).

Očekivalo se da će ‘barakude’ na Francuzima popraviti gol razliku, međutim pokazalo se da je Francuska bila tvrd orah. Iako su naši imali vodstvo 4:1 i 5:2 (tri od pet pogodaka Jokovića u tom razdoblju). Francuzi ipak uspjevaju zadržati priključak. Dobud i Bukić potom dižu na 7:3, ali Francuzi opet smanjuju na 7:5. Minutu prije kraja treće četvrtine Francuzi stižu i na gol zaostatka (9:8), da bi tek u zadnjoj dionici naši pritisli i ostvarili +3 na kraju utakmice.

Hrvatska iduću utakmicu igra u subotu u 16 sati protiv Srbije, a u ponedjeljak u 20 sati je na rasporedu meč s domaćinom Mađarskom. Hrvatskoj treba barem bod u ova dva meča kako bi izbjegla brojanje gol-razlike sa Španjolcima.

PRVI DAN ‘SWIM WARSA’ Šest medalja za Plivački klub Jug!

Sestre Jurković brončane na Europskom veslačkom prvenstvu!