FOTOGALERIJA Hrvatska ‘pregazila’ Tursku u Gospinom polju, pogledajte tko je sve navijao

FOTOGALERIJA Hrvatska 'pregazila' Tursku u Gospinom polju, pogledajte tko je sve navijao

Hrvatska futsal reprezentacija uspješno je apsolvirala prvu prepreku u kvalifikacijskoj skupini 6 za odlazak na EURO u Srbiji koje će se igrati 2016. godine. Izabranici Mata Stankovića u sklopu prvog kola u potpunosti su nadigrali reprezentaciju Turske 10:0 (6:0).

”Vatrenu rapsodiju” otvorio je Dario Marinović čiji je ubačaj završio od jednog turskog igrača iza leđa vratara Ilyasoglua. Igrala se tada 5. minuta, a nakon toga, u 11. i 13. minuti Hrvatska preko Grbeše i Grcića odlazi na 3:0! U posljednje dvije minute prvog poluvremena, prvo Jelovčić pogađa za 4:0, a potom i dva puta Marinović za nedostižnih 6:0!

U nastavku, za visokih 7:0 pogađa Tihomir Novak! U 28. minuti prve minute u kockastom dresu, u svojoj dvorani, dobio je Maro Đuraš, igrač MNK Square, koji je nagrađen gromoglasnim pljeskom svih navijača. Đuraš je već u 31. minuti bio strijelac pogotka za 8:0 za opće oduševljenje u dvorani! Do kraja susreta još su se u strijelce upisali Suton u 33. i Babić u 40. minuti za konačnih 10:0!

Dodajmo da je u prvoj utakmici ove skupine Slovačka nadigrala Armeniju 7:1 (4:1). Hrvatska sutra igra upravo protiv teško poražene Armenije od 20 sati!

KVALIFIKACIJSKA SKUPINA, 1. KOLO

Hrvatska – Turska 10:0 (6:0)

SD Gopino polje
Suci: I. Shabanov (RUS), G. Bylois (BEL)
Gledatelja: 700
Strijelci: 1:0 ag Buyuktopac 5′, 2:0 Grbeša 11′, 3:0 Gcić 13′, 4:0 Jelovčić 18′, 5:0 Marinović 19′, 6:0 Marinović 20′, 7:0 Novak 25′, 8:0 Đuraš 31′, 9:0 Suton 33′, 10:0 Babić 40′

Hrvatska – Jukić, Grcić, Jelovčić, Marinović, Suton, Bilić, Stojkić, Novak, Grbeša, Bajrušović, Babić, Pandurević, Matošević, Đuraš

Turska – Ilyasoglu, Buyuktopac, Erdal, Koseoglu, Ozcan, Aslamaci, Yazgan, Mengi, Keskin, Altunay, Gok, Bulut, Koc