EARTH, SEA & FIRE Željko Cota najbrži na olimpijskom triatlonu!

Više od 200 triatlonaca okupilo se ove subote u Dubrovniku na međunarodnom sprint triatlonu ‘Earth, sea & fire‘. Održane su dvije utrke, sprint i olimpijski triatlon.
Prvi je kroz cilj sprint triatlona prošao Britanac John Brame. On je 740 metara plivačke dionice, 20 km biciklističke dionice te 5 km trkačke dionice svladao s vremenom 01:03:10. Drugi je Srđan Latinović, a treće mjesto pripalo je Amiru Nakiću.
U ženskoj konkurenciji najbrža je bila Karmen Fabris s vremenom 01:14:37. Druga je Aleksandra Tot, a treća Lucija Barac.

U olimpijskom triatlonu slavio je Željko Cota! Cilj je prošao s vremenom 01:59:49. Drugi je bio Goran Pulig, a treći Tomas Bednar. U ženskoj konkurenciji slavila je Aleksandra Grochowska, druga je bila Louise Croxson, a treća Laura Hertel.
Inače, olimpijski triatlonuključivao je 1,5 km plivačke dionice, 40 km biciklističke dionice te 10km trkačke dionice.