DUBROVAČKO GLAZBENO PROLJEĆE Krpan i Dubrovački simfonijski orkestar u crkvi Male braće

Jedan od najistaknutijih hrvatskih violinista, Anđelko Krpan, nastupit će ovoga četvrtka, 16. travnja, s Dubrovačkim simfonijskim orkestrom u sklopu Dubrovačkog glazbenog proljeća. Koncert će se održati u crkvi Male braće s početkom u 20.15 sati, a festival je započeo prošloga tjedna te donosi bogat program sve do kraja lipnja.

Orkestrom će ravnati maestro Pavle Zajcev, dugogodišnji gost i dobro poznato ime dubrovačke glazbene scene. Program otvara uvertira opere Figarov pir Wolfganga Amadeusa Mozarta, a potom slijedi djelo pisano upravo za solista Četiri zimska dana za violinu i orkestar skladatelja Tomislava Uhlika.

U nastavku večeri publika će moći uživati u Simfoniji br. 2 u D-duru Ludwiga van Beethovena čime će koncert biti i zaključen.

Anđelko Krpan diplomirao je violinu na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u razredu Kristijana Petrovića, a usavršavao se u Beču kod Dore Schwarzberg. Tijekom bogate karijere bio je član i koncertni majstor više uglednih ansambala, među kojima su Zagrebački solisti, Bečka komorna filharmonija te Orkestar HNK u Zagrebu.

Od 1995. godine djeluje kao profesor violine na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, a dobitnik je brojnih priznanja, uključujući Nagradu Milka Trnina i Red Danice hrvatske s likom Marka Marulića. Kao komorni glazbenik posebno je poznat po djelovanju u Gudačkom kvartetu Sebastian.

Koncert u crkvi Male braće dio je programa Dubrovačkog glazbenog proljeća, koje organizira Dubrovački simfonijski orkestar uz potporu Grada Dubrovnika, Turističke zajednice grada Dubrovnika, Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske te Dubrovačko-neretvanske županije.

Povezano

Dulist PROMO