Atletski klub Dubrovnik na 11. mjestu Ekipnog prvenstva Hrvatske u krosu

U Varaždinu je u subotu, 13. ožujka održano Ekipno prvenstvo Hrvatske u krosu, na kojemu su nastupili atletičari i atletičarke Atletskog kluba Dubrovnik te ostvarili odlične rezultate.
U kategoriji seniora, na dionici 4 km nastupio je atletičar Ante Živković, koji je s rezultatom 13:45 osvojio 18. mjesto među 74 natjecatelja. Seniorke u sastavu Faber, Lučić i Gleđa trčale su obje dionice tj. 4 i 8 km.
Ekipno su osvojile 4. mjesto, s rezultatima Faber 14:20- 3. mjesto, Lučić 16:33 – 18. mjesto i Gleđa 16:44 – 20. mjesto. Na utrci 4 km nastupilo je ukupno 59 atletičarki. Na utrci 8 km nastupilo je 39 atletičarki, a seniorke Atletskog Kluba Dubrovnik plasirale su se na 5. mjesto ekipnog poretka. Rezultati su: Faber 31:03 – 4. mjesto, Gleđa 36:10 – 24. mjesto i Lučić 38:08 – 28. mjesto.
Na dionici 4 km u kategoriji mlađi juniori nastupilo je ukupno 30 atletičara. Atletski Kklub Dubrovnik predstavljali su: Lukša Tešanović, Noa Antolić, Andro Perkić, Baldo Butirić i Lovro Puljizević. Ekipno su osvojili 6. mjesto. Rezultati su: Lukša Tešanović 14:31 – 14. mjesto, Andro Perkić 15:34 – 20. mjesto, Noa Antolović 16:10 – 21. mjesto, Baldo Butirić 17:23 – 28. mjesto.
Atletski klub Dubrovnik u sveukupnom poretku Ekipnog prvenstva Hrvatske u krosu zauzeo je 11. mjesto od ukupnih 34. Osvojena su 24 boda, od toga je seniorski sastav atletičarki osvojio 17 bodova (9 bodova na 4km i 8 bodova na 8km), dok su mlađi juniori osvojili 7 bodova.