Glavni dio programa petog Festivala soli počeo je ovog petka navečer u Stonu otvorenjem izložbe fotografija Ston – nekad i danas u Atriju Kneževa dvora. Potom su svi posjetitelji u sklopu događanja ‘Vino, sol i jazz’ u organizaciji EVENTLAB- a Dubrovnik i Udruge školjkara Ston imali priliku kušati malostonske kamenice sljubljene s nekim od najboljih lokalnih vina. Svoje specijalitete posjetiteljima je ponudio i direktor Solane Ston Sveto Pejić. Cijelu atmosferu dodatno je upotpunio nastup jazz tria koji čine Alan Polzer, Teo Martinović i Ivan Bonačić.
Otvorenju Festivala soli prethodila je likovna radionica Doma Marina Držića Dubrovnik. U subotu i nedjelju, 28. i 29. kolovoza održat će se Art park – program gostovanja likovnih umjetnika Dubrovnika i Pelješca uz radionice za djecu u Parku Komarda, oba dana od 17 sati. U subotu najmlađu festivalsku publiku očekuje lutkarska predstava Čarobni grah Kulturne udruge Aster od 19 sati te potom Party s Tonkom Balonkom i sudjelovanje Humanitarne udruge Djeca Pelješca. Glavni dio festivalskog programa bit će zaključen Koncertom klape Ragusavecchia u nedjelju od 20 sati.
Podsjetimo, središnji program Festivala soli 2021. održat će se od 27. do 29. kolovoza u Solani Ston uz ovogodišnju novost – festivalsku gastronomsku ponudu u stonskim i pelješkim restoranima koja je počela već od 20. kolovoza i trajat će sve do 20. rujna. S radom je počela i festivalska Eko – placa na stonskom Trgu kralja Tomislava; svaki dan od 10 do 13 te od 18 do 20 sati.
				
															![[VIDEO] PETO IZDANJE FESTIVALA U Stonu se uživalo u 'vinu, soli, jazzu' i kamenicama 1 festival soli jazz i vino 1](https://dulist.hr/wp-content/uploads/2021/08/festival-soli-jazz-i-vino-1-150x150.jpg)
![[VIDEO] PETO IZDANJE FESTIVALA U Stonu se uživalo u 'vinu, soli, jazzu' i kamenicama 2 festival soli jazz i vino 2](https://dulist.hr/wp-content/uploads/2021/08/festival-soli-jazz-i-vino-2-150x150.jpg)
![[VIDEO] PETO IZDANJE FESTIVALA U Stonu se uživalo u 'vinu, soli, jazzu' i kamenicama 3 festival soli jazz i vino 3](https://dulist.hr/wp-content/uploads/2021/08/festival-soli-jazz-i-vino-3-150x150.jpg)
![[VIDEO] PETO IZDANJE FESTIVALA U Stonu se uživalo u 'vinu, soli, jazzu' i kamenicama 4 festival soli jazz i vino 4](https://dulist.hr/wp-content/uploads/2021/08/festival-soli-jazz-i-vino-4-150x150.jpg)
![[VIDEO] PETO IZDANJE FESTIVALA U Stonu se uživalo u 'vinu, soli, jazzu' i kamenicama 5 festival soli jazz i vino 5](https://dulist.hr/wp-content/uploads/2021/08/festival-soli-jazz-i-vino-5-150x150.jpg)
![[VIDEO] PETO IZDANJE FESTIVALA U Stonu se uživalo u 'vinu, soli, jazzu' i kamenicama 6 festival soli jazz i vino 6](https://dulist.hr/wp-content/uploads/2021/08/festival-soli-jazz-i-vino-6-150x150.jpg)
![[VIDEO] PETO IZDANJE FESTIVALA U Stonu se uživalo u 'vinu, soli, jazzu' i kamenicama 7 festival soli jazz i vino 8](https://dulist.hr/wp-content/uploads/2021/08/festival-soli-jazz-i-vino-8-150x150.jpg)
![[VIDEO] PETO IZDANJE FESTIVALA U Stonu se uživalo u 'vinu, soli, jazzu' i kamenicama 8 festival soli jazz i vino 9](https://dulist.hr/wp-content/uploads/2021/08/festival-soli-jazz-i-vino-9-150x150.jpg)
![[VIDEO] PETO IZDANJE FESTIVALA U Stonu se uživalo u 'vinu, soli, jazzu' i kamenicama 9 festival soli jazz i vino 10](https://dulist.hr/wp-content/uploads/2021/08/festival-soli-jazz-i-vino-10-150x150.jpg)
![[VIDEO] PETO IZDANJE FESTIVALA U Stonu se uživalo u 'vinu, soli, jazzu' i kamenicama 10 festival soli jazz i vino 11](https://dulist.hr/wp-content/uploads/2021/08/festival-soli-jazz-i-vino-11-150x150.jpg)
![[VIDEO] PETO IZDANJE FESTIVALA U Stonu se uživalo u 'vinu, soli, jazzu' i kamenicama 11 festival soli jazz i vino 12](https://dulist.hr/wp-content/uploads/2021/08/festival-soli-jazz-i-vino-12-150x150.jpg)
								
								
								
								
								
								
								
								
								
								
								
								
								
								
								
								
