VELIČANSTVENI ‘VATRENI’ Sjajna Hrvatska nakon preokreta razbila Kanadu!

VELIČANSTVENI 'VATRENI' Sjajna Hrvatska nakon preokreta razbila Kanadu!

Hrvatska je u drugom kolu Svjetskog prvenstva preokretom pobijedila Kanadu 4:1 i popela se na čelo skupine F s četiri boda, koliko ima i Maroko. Junak pobjede s dva pogotka je Andrej Kramarić, a po jedan su zabili Marko Livaja i Lovro Majer. Za Kanađane je pogodio Alphonso Davies, prenosi Index.

Iako je u drugoj minuti Kanada postigla gol i povela 1:0, ‘Vatreni’ su nagli preokrenuli situaciju. U 26′ minuti ozbiljna akcija Hrvatske – Kramarić je lijepo realizirao priliku na dodavanje Livaje, ali je Livaja bio u zaleđu pa je gol Hrvatske poništen. U 36′ minuti Hrvatska se vratila i izjednačila situaciju golom Andreja Kramarića! U 44′ minuti Hrvatska vodi 2:1 brzom reakcijom Marka Livaje koji je s vrha šesnaesterca neobranjivo pogodio uz vratnicu.  U 70′ minuti novi gol Andreja Kramarića, Hrvatska vodi 3:1! U 90+4′ 4:1 za Hrvatsku, Lovro Majer je strijelac! Petković je primio loptu i gurnuo je prema naprijed, kanadski branič je pogriješio, a Oršić i Majer su išli sami na Borjana. Oršić je bio nesebičan i dodao Majeru na prazan gol.