Vaterpolisti svladali Australiju 7:5

vaterpolo reprezentacija

U sklopu australskih priprema hrvatska vaterpolska reprezentacija upisala je pobjedu protiv domaćina 7:5 (2:0, 1:2, 2:0, 2:3) u prijateljskoj utakmici u Perthu u sklopu BHP Billiton Aquatic Super Series.

Prvu četvrtinu završili smo s 2:0 nakon golova Petra Muslima i Paula Obradovića. Početkom druge četvrtine Sandro Sukno iz peterca diže rezultat na 3:0, ali Australci s dva uzastopna gola u 55 sekundi (Joel Swift i  Billy Miller) vraćaju utakmicu u neizvjestnost. Rezultatom 3:2 otišlo se na predah.

Na otvaranju treće četvrtine dva gola naših, a zabili su Jugaši Bušlje i Dobud, pa se u posljednju četvrtinu ulazi s 5:2 na semaforu. Potom Hrvatska Luka Bukić povećava na 6:2, a Bušlje svojim drugim zgoditkom podiže rezultat na nedostižnih 7:2. Australci do kraja susreta postižu tri zgoditka, a strijelci su bili Rhys Howden, Johnno Cotterill i Joel Swift.

Jugaš Andro Bušlje bio je dvostruki strijelac, dok su po jedan gol dodali Nikša Dobud, Luka Bukić, Petar Muslim, Sandro Sukno i Paulo Obradović. Strijelac dva gola za Australiju bio je Joel Swift, a po jedan su upisali Johnno Cotterill, Rhys Howden i Billy Miller.

Inače, pripreme u Perthu protječu prema planu, a izbornik Tucak već je naglasio kako je zadovoljan načinom na koji igrači odrađuju svoje obaveze te kako izgleda reprezentacija.