SVJETSKO PRVENSTVO Kakva utakmica! Srušena Srbija, Hrvatska u finalu!

Hrvatska vaterpolska reprezentacija je u finalu Svjetskog prvenstva!

U polufinalnom meču ‘Barakude’ su svladale olimpijskog, svjetskog i europskog prvaka Srbiju s 12:11 (1:1, 4:4, 4:4, 3:2). U finalu u subotu u 20.30 sati momčad Ivice Tucka igrat će protiv domaćina Mađarske.

Srbi su od prve minute bili u vodstvu, poveli su i 3:1, ali naši su im tijekom cijelog meča puhali za vrat. U prvo vodstvo na utakmici došli smo tek 4 minute i 43 sekunde prije kraja meča i minimalno vodstvo smo održali do kraja.

Cijela momčad odigrala je sjajnu utakmicu, Sukno i Joković pogodili su po 3 gola, Bušlje, Lončar i Vukičević po 2… Vratar Bijač (13 obrana) na kraju je zaustavio šut Srbije i održao prednost. Kod Srbije fantastičan meč odigrao je Prlainović, koji je zabio šest golova, ali su naši uspjeli zaustaviti sve druge karike.