Šutalo srebrna!

Dubrovkinja Ivana Šutalo, pod vodstvom svog trenera Željka Đapića, osvojila je srebrnu medalju u kategoriji preko 78 kilograma na Juniorskom prvenstvu Europe u judu koje se od petka do nedjelje održalo u porečkoj dvorani Žatika.

Šutalo je, kao druga nositeljica turnira, u finalu bila slabija od treće nositeljice, Ruskinje Aleksandre Babintceve, koja ju je svladala Yukom u četiri minute borbe. Broncu je odnijela prvopostavljena Njemica Carolin Weiss.

Prva je to medalja mlade Šutalo na velikim natjecanjima i svakako povijesni uspjeh dubrovačkog juda. Treba napomenuti da je u posljednjih 50 godina Hrvatskog juda osvojeno samo 10 medalja na europskim juniorskim prvenstvima.

Judo klub Dubrovnik završio je sezonu na najljepši mogući način, a ova medalja je kruna rada trenera Željka Đapića i Judo kluba Dubrovnik koji iduće godine slavi 20 godina postojanja.

S ovim rezultatom Ivana je ušla u program za Olimpijske igre koje će se održati u Rio de Janeiru  2016 godine.

STIŽE ALKAR Večeras navijamo za Košarkaše Dubrovnika!

POSLJEDNJA PRILIKA ZA PRIJAVU Pridružite se utrci 5K, trčite ili navijajte za Marka!