RUKOMET Mokošičani šesti u Metkoviću

rukomet mokosica1

Rukometni klub Mokošica osvojio je šesto mjesto na trećem regionalnom turniru za mlađe kategorije, koji se u organizaciji Škole rukometa RK Metković, održao prošle nedjelje u Metkoviću.

Na turniru odigranom u Gradskoj sportskoj dvorani te Gimnazijskoj dvorani nastupilo je osam sastava raspoređenih u dvije skupine. RK Mokošica razigravala je u skupini A sa ŠR Metković 2, RK Čelikom i Akademijom Tuzi. U skupini B našli su se ŠR Metković 1, RK Trebišnjica, RK Korčula te Akademija Đukanović.

Mladi Mokošičani u 1. kolu izgubili su od ŠR Metković 2 s 23:6 (12:1), potom dobili Akademiju Tuzi s 13:10 (7:5) te na kraju izgubili od RK Čelika 15:6 (8:4). Pobjeda i dva poraza bila su dovoljna tek za razigravanje za 5. mjesto, gdje ih je porazila Akademija Đukanović s 19:10 (10:8).

Inače, prvo mjesto pripalo je prvom sastavu ŠR Metković, koji je u finalu nakon sedmeraca svladao drugi sastav s 30:29 (26:26). Treća je RK Korčula, koja je u borbi za broncu svladala RK Čelik s 11:10 (6:6).