PRVENSTVO HRVATSKE Šurković srebrni, Brassard brončani

surkovic brassard jug plivanje

Mario Šurković bio je srebrni, a Michel Brassard brončani na Prvenstvu Hrvatske u plivanju ta dobne skupine mlađih juniora, juniora i mlađih seniora, koje se od 29. srpnja do 1. kolovoza održalo u Zagrebu.

Kadet Šurković do srebra je došao u mlađejuniorskoj konkurenciji u utrci 100 leđno s rezultatom 1:01.09. Osim toga, bio je 9. na 200 mješovito i 18. na 100 prsno.
-Nakon kadetskog PH gdje je osvojio tri zlata, Mario je osvojio i mlađe juniorsku medalju. Tek od sljedeće godine po kategoriji će postati mlađi junior te ga očekuju još dvije godine natjecanja u tom uzrastu – napominju iz PK Juga.

Mlađi junior Michel Brassard osvojio je brončanu medalju u utrci 100 delfin s rezultatom 59.14. Još je bio tri puta četvrtoplasirani i to u utrkama 200, 400 i 800 slobodno. Na 100 slobodno završio je na 11. mjestu.

-Michel je pokazao visoku kvalitetu plivanja u različitom rasponu dionica, a svakako treba napomenuti da je Michel ove godine tek ulazno godište mlađih juniora te je time ovaj uspjeh još veći – kažu iz PK Juga.

Junior Đivo Matović bio je 4. na 1500 slobodno te 9. na 800 slobodno. Mlađi junior Đivo Damić bio je 5. na 1500 slobodno, a istu poziciju isplivala je i Jugova mlađejuniorska štafeta (Brassard, Damić, Miletić, Šurković) na 4×200 slobodno. Juniorka Frane Miloslavić. bila je 5. na 400 i 800 slobodno, a 8. na 1500 slobodno. Juniorka Ana Lučić je uz osobne rekorde najbolje plasmane ostvarila u utrci 200 slobodno gdje je bila 12, te na 100 slobodno u kojoj je bila 13.

-I Frane i Ana su u ovoj kalendarskoj godini ulazno godište juniorki, te ih očekuje još jedna godina natjecanja u ovoj uzrasnoj kategoriji – napominju iz PK Juga.

Kao 4. na cilj je došla ženska mlađejuniorska štafeta (Filipović, Marinović, Radošević, Ljuban) na 4×100 slobodno, a 5. je na 4×100 slobodno i 4×200 slobodno bila ženska juniorska štafeta (Lučić, Miloslavić, Violić, Radošević). Juniorka Vincencija Violić bila je 15. na 100 slobodno, a veliki doprinos dala je u visokim plasmanima juniorskih štafeta.

Mlađa juniorka Doris Radošević u utrci 50 slobodno bila je 6., u utrci 100 slobodno 7., dok je na 200 slobodno zauzela 12. mjesto.
-Doris je ove godine ulazno godište mlađih juniorki, te će se i sljedeće godine natjecati kao mlađa juniorka – kažu iz PK Juga.

Mlađa juniorka Adriana Marinović bila je 11. na 100 delfin te 12. na 200 delfin, a u istoj kategoriji Gracija Filipović doplivala je do 12. mjesta na 200 leđno.

Ukupno je na natjecanju nastupilo 312 natjecatelja iz 30 klubova, a Jug je bio zastupljen s 12 plivačica i plivača pod vodstvom trenera Frane Ćirka.