Prije 10 godina Mihovil Španja osvojio je svoju četvrtu olimpijsku broncu u karijeri

Naš proslavljeni plivač paraolimpijac Mihovil Španja je na današnji dan prije deset godina osvojio brončanu medalju u finalu discipline 100 metara leđnom tehnikom na Paraolimpijskim igrama u Londonu! Španja je u finalu u rasprodanom Aquatics centru otplivao sjajno, pisali smo 2012. godine, na prolazu 50 metara bio je u malom zaostatku (35:21), da bi na kraju dohvatio treće mjesto s vremenom 1:12.53, što mu je donijelo četvrtu olimpijsku broncu u karijeri.
Nakon te medalje odlučio se povući iz svijeta sporta nakon osvojene brončane medalje u Londonu 2012. godine.