PK JUG 25 odličja za naše plivače!

Plivači i plivačice Juga nastupili su proteklog vikenda u Podgorici na Otvorenom prvenstvu Crne Gore. Natjecanje je Jugašima poslužilo kao provjera stanja forme i posljednja prilika za isplivavanje normi pred nadolazeće Prvenstvo Hrvatske.

Na natjecanju je sudjelovalo 350 natjecatelja iz 45 klubova iz 13 zemalja, a Jug je predstavljalo 13 članova. Jugaši su osvojili ukupno 25 odličja od kojih 6 zlatnih, 6 srebrenih i 13 brončanih.

Michel Brassard bio je dva puta prvi u mlađe juniorskoj konkurenciji (plivači 15-16 godina) i to u disciplinama 200 i 400 slobodno, te treći na 100 slobodno. Osim toga, Michel je osvojio dva treća mjesta u apsolutnoj kategoriji u disciplinama 200 i 400 slobodno.

Mario Šurković bio je najbrži u kategoriji 15-16 godina u disciplini 100 slobodno, a još je bio drugi u disciplini 100 leđno.
Gracija Filipović je tri puta bila trećeplasirana i to sve u disciplinama leđnog stila na dionicama 50, 100 i 200m u kategoriji djevojaka 15-16 godina. Osim toga u apsolutnoj je kategoriji bila treća u disciplini 200 leđno.

Adriana Marinović bila je drugoplasirana u apsolutnoj kategoriji u discipline 100 delfin, a još je zauzela 3. mjesto na 50 delfin i 2. mjesto na 200 delfin u kategoriji djevojaka 15-16 godina.
Juniorka Ana Lučić u apsolutnoj je kategoriji bila treća u discipline 400 slobodno.

U kategoriji djevojaka 13-14 godina:
Antonia Ljuban bila je najbrža u disciplinama 50 slobodno I 200 slobodno, te je još zauzela drugo mjesto u discipline 100 slobodno .
Katarina Nenadić u istoj je kategoriji osvojila tri medalje. Prva je bila na 200 prsno, druga na 100 prsno I treća na 50 prsno.
Katarina Matović bila je drugoplasirana u disciplini 400 slobodno, te je bila treća na 200 slobodno.
Nikol Đuho bila je treća u discipline 100 delfin.

Jugova muška štafeta 4×100 slobodno u sastavu: Luka Đurović, Michel Brassard, Đivo Damić i Mario Šurković zauzela je drugo mjesto u apsolutnoj kategoriji.
Za Jug su nastupili još: Đivo Matović i Frane Miloslavić. Jugaši su nastupili pod vodstvom trenera Frane Ćirka i Ivana Bilića. Sljedeće natjecanje na kojem će nastupiti Pk jug je kadetsko Prvenstvo Hrvatske koje će se održati u Zagrebu 21. i 22. 07. 2018.

Plivački klub Jug osvojio 13 medalja, od toga osam zlatnih!