Mladi frizeri učili o kazališnim perikama, šminki i izradi maski

Foto: Obrtnička i tehnička škola Dubrovnik/Facebook

U sklopu predmeta Kozmetika u frizerstvu, učenici trećeg razreda Obrtničke i tehničke škole Dubrovnik, smjer frizer, imali su priliku upoznati rad u kazalištu i otkriti koliko je njihovo zanimanje povezano s ovom kreativnom industrijom.

Kroz zanimljivo predavanje, Marija Jozipović uvela ih je u svijet kazališne šminke. Nakon završenog obrazovanja za majstora maske za TV, film i kazalište, svoje je iskustvo gradila radeći na brojnim projektima – od serija i filmova do modnih editorijala i reklama. Od 2019. godine zaposlena je u kazalištu, gdje svakodnevno doprinosi stvaranju scenskih likova.

Učenicama je predstavljen fundus kazališta te su se upoznale s različitim vrstama perika i načinima njihove obrade. Također su imale priliku vidjeti osnovne materijale koji se koriste u izradi maski i šminkanju glumaca.

Moguće da će upravo ovaj posjet i poduka ponukati neke od mladih frizera da se u budućnosti ostvare u ovoj zanimljivoj i kreativnoj branši.

Povezano

Dulist PROMO