MLAĐE VATERPOLSKE NADE Korčulani prvaci Hrvatske, Cavtaćani osvojili srebro

Mlađe nade Korčulanskog plivačkog kluba prvaci su Hrvatske u vaterpolu, dok su mlađe nade VK Cavtat osvojile srebro na finalnom turniru Prvenstva Hrvatske u Splitu. Cavtaćani su izgubili od mladih vaterpolista Korčulanskog plivačkog kluba rezultatom 5:7.

Prema pisanju HVS-a, Korčulani su bili boljim cijelim tijekom finalnog susreta, pa su tako pred kraj druge četvrtine vodili 3:0. Cavtaćani su uspjeli smanjiti na 3:2 s dva pogotka u posljednjih minutu i pol druge dionice. Početkom treće četvrtine (u ovom uzrastu četvrtina traje 5 minuta), KPK nije ispuštao vodstvo koje je bilo gol-do dva razlike, sve do pola minute prije kraja ove četvrtine. Tada je KPK prvi put imao nešto osjetniju prednost (7:4) koja im je već trasirala lagano put do krune. Suparnici iz Cavtata su uspjeli desetak sekundi prije kraja treće četvrtine smanjiti (7:5), a to se kasnije pokazao i kao konačan rezultat, budući da u zadnjoj četvrtini na obje strane nije bilo pogodaka. U pobjedničkom je sastavu Lovro Jurjević postigao čak 4 gola, dok je za Cavtat najprecizniji bio Vlaho Rajčević s 3 gola.

STIŽE ALKAR Večeras navijamo za Košarkaše Dubrovnika!

POSLJEDNJA PRILIKA ZA PRIJAVU Pridružite se utrci 5K, trčite ili navijajte za Marka!