Michel Brassard osvojio dva nova naslova prvaka države

Trećeg dana Prvenstva Hrvatske PK Jug osvojio je još tri medalje dva zlata i jedu broncu.

Michel Brassard opet je osvojio titulu seniorskog i ml. seniorskog prvaka države ovaj put u disciplini 200 delfin. Marko Baletin osvojio je svoju prvu pojedinacnu medalju na ovom PH i to juniorsku broncu u disciplini 50 leđno. Đivo Damić zauzeo je 4. mjesto u seniorskoj i ml. seniorskoj kategoriji u disciplini 800 slobodno. Juraj Barčot zauzeo je 5. mjesto u ml.juniorskoj i 8. u juniorskoj kategoriji u disciplini 800 slobodno. Muška seniorska štafeta 4×100 slobodno u sastavu Šurković, Baletin, Matović, Brassard zauzela je 4. mjesto. Ženska juniorska štafeta 4×100 slobodno u sastavu Šurković, Matović, Nenadić, Bušković zauzela je 7. mjesto. Muška mlađa juniorska štafeta 4×100 slobodno doplivala je do 3. mjesta, ali na žalost diskvalificirana je zbog preranog starta prilikom izmjene.

– Čestitke svima na izvrsnim trkama! Danas smo odnijeli pobjede u svim tijesnim završnicama i zato smo jako ponosni na naše plivače. Sutra nas očekuje završni dan PH, idemo jako kao i do sada, pa što bude – poručili su iz Plivačkog kluba Jug.