KK Dubrovnik je ponovo – prva liga!

Košarkaši Dubrovnika igrat će iduće sezone u Prvoj ligi. Sve je jasno kolo prije kraja kvalifikacijskog turnira u Labinu jer su dubrovački košarkaši nakon pobjeda protiv Međimurja (94:69) i Rudara (93:67), u subotu poslijepodne bili bolji i od Đakova 102:59.

Već je nakon 10 minuta bilo 23:11 za KK Dubrovnik, na poluvremenu +15 (41:26), a u trećih 10 minuta i više nego duplo bolji s rezultatom 34:16.

KK Dubrovnik: Šeparović 15, Koprivica 5, Mustapić 10, Boban 4, Režić 15, Vodopija 12, Vujičić 14, Šojka 7, Katić 5, Tešija 15. Trener: Željko Vreća.

U nedjelju je utakmica za prestiž i prvo mjesto na kvalifikacijskom turniru i to protiv zagrebačke Dubrave. Početak je u 15 sati. U Prvu ligu će prva dva s turnira u Labinu!

Subota je bila izuzetno uspješna za KK Dubrovnik jer mlađi kadeti kluba su u Zagrebu u 3. kolu polufinalnog turnira prvenstva Hrvatske pobijedili prvog nositelja, KK Rudeš – 66:60. Do pobjede vrijedne drugog mjesta u skupini i plasmana u daljnju fazu natjecanja ključan je bio preokret u posljednjih 10 minuta. Igrači trenera Mara Lučića su četvrtu četvrtinu dobili 28:16 za veliko slavlje.

KK Dubrovnik: Živković, Smoljko, Kriste 27, Kapović, Bogdanović 3, Žakula, Milivojević 2, Maštrapa, Lambeta 11, Vujičić 23. Trener: Maro Lučić.

Mlađi kadeti su na startu turnira poraženi od Košarkaške akademije Osijek 78:63, a petak bili bolji od KK Stoja iz Pule 79:71. U nedjelju je susret protiv pobjednika druge zagrebačke skupine, KK Cedevita. Pobjednik utakmice koja počinje u 10 sati i 30 minuta plasirat će se na Final Foura prvenstva Hrvatske.