IZGUBILI OD EGERA Jugaši u četvrtfinalu Final Sixa na Olympiakos

Grčki prvak te viceprvak Europe Olympiakos bit će protivnik Jug Croatia osiguranju u četvrtfinalu Final 6 turnira LEN Lige prvaka, koji se krajem svibnja održava u Budimpešti.

Pobjednik tog para u polufinale će na domaćina završnice Szolnok, dok će PRO Recco u polufinalu dočekati boljeg iz susreta Egera i Brescie.

Naime, Jugaši su u 10. kolu LEN Lige prvaka poraženi od Egera sa 6:5 (1:1, 2:1, 1:1, 2:2), što im je u konačnici donijelo treće mjesto u skupini.

Jugaši su bolje otvorili meč, pogotkom Perronea za 1:0 nakon dvije i pol minute igre, a Angyal je poravnao na 1:1 s vanjske pozicije. U drugoj četvrtini novi gol Juga, zabio je Garcia za 1:2. Erdelyi koristi igrača više za 2:2, a potom realizira peterac za prvo vodstvo domaćina.

U trećoj četvrtini Fatović pogađa s vanjske pozicije za 3:3, a Erdelyi zabija svoj treći pogodak za novo vodstvo mađarskog sastava. U posljednjoj četvrtini Ćuk postiže gol za dva razlike Egera, a potom Harai ‘šraubom’ s centra pogađa za 6:3. Benić je tek do kraja susreta s dva pogotka uspio smanjiti prednost. Vrijedi istaknuti i domaćeg vratara Mitrovića koji je zaustavio nekoliko odličnih pokušaja Jugaša.

LEN Liga prvaka – 10. kolo
Skupina A: AN Brescia – Olympiakos 13:10, Szolnoki VSK – OSC 10:8, Spandau 04 – Olympic Nice 11:6
Tablica: Szolnoki VSK 28, Olympiakos 22, AN Brescia 17, OSC 12, Spandau 04 7, Olympic Nice 0.
Skupina B: Partizan – CNA Barceloneta 4:8, WASPO Hannover – PRO Recco 7:10, ZF Eger – Jug CO 6:5
Tablica: PRO Recco 30, ZF Eger 18, Jug CO 17, CNA Barceloneta 14, Partizan 4, WASPO Hannover 3.