[FOTO] STON WALL MARATON Hrvati se iskazali rezultatima

ston wall maraton 2023

Šesnaesto izdanje Ston Wall Maratona i ove je godine okupilo brojne natjecatelje u tri utrke – 4 kilometara (Rocky), 15 kilometara (Stone) i maraton (Rockwill).

U utrci na 4 kilometra sudjelovalo je oko 100 natjecatelja i to iz Norveške, SAD-a, Crne Gore, Slovačke, Srbije, Slovenije, Njemačke, Finske, Velike Britanije, Bosne i Hercegovine, Grčke, Češke, Brazila, Rusije, Kanade i Švedske, i naravno Hrvatske.

Pobjednik utrke je Denis Dilberović, srebro je osvojio Luka Đurović, a treće mjesto je pripalo Nikoli Vuletiću.

U ženskoj skupini zlato je osvojila Jelena Surjan, srebro Mateja Nikodem, a broncu Ekaterina Lapteva iz Crne Gore.

U utrci na 15 kilometara zlato je osvojio Jacob Hull, također predstavnik Hrvatske. Srebro je osvojio Petar Žanetić, a broncu Kanađanin Liam Kronlund.

Katerina Adams iz Velike Britanje bila je najbrža u ženskoj konkurenciji. A srebro i bronca su također otišle Britankama. Druga je bila Sophie Hurley, a treća Rachel Marshall.