FOTO Jug u drugom poluvremenu slomio otpor ‘Žabaca’

FOTO Jug u drugom poluvremenu slomio otpor 'Žabaca'

U 21. kolu Regionalne lige Jug je u Gružu svladao zagrebačku Mladost s 13:6 (2:2, 1:2, 5:1, 5:1).

‘Žapci’ su dobro namučili domaćina gotovo dvije i pol četvrtine. U 14 minuti su nakon gola Lunčara imali 2:4, ali Jug serijom 4:0 preokreće tijek susreta. Mladost uspijeva smanjiti na 6:5, ali to je ipak bio maksimum momčadi Hrvoja Hrestaka. Novom serijom 4:0 Jugaši bježe na nedostižnih 10:5. Nakon gola Mladosti uslijedila je još jedna serija (3:0) za konačnih 13:6.

U sastavu Vjeka Kobešćaka dvostruki strijelci bili su Macan, Bošković, Fatović, Bušlje i Visković, dok su jednom pogađali Younger, Dobud i Ivanković. Za goste je dvaput precizan bio Lončar, a jednom Bukić, Buha, Živković i Vukičević. Jugov vratar i kapetan Marko Bijač skupio je 13 obrana, a s druge strane Ivan Marcelić 9.

Plivački klub Jug osvojio 13 medalja, od toga osam zlatnih!