FOTO/DUBROVNIK OPEN 2019. Nikola Đukić najbolji šahist

Tradicionalni međunarodni šahovski turnir Dubrovnik Open 2019. održao se u subotu u prostorima Hotela Petka.

Pobjednik 11. po redu natjecanja, nakon 9 rundi bio je Crnogorac Nikola Đukić, dok su drugo i treće mjesto zauzeli Dragiša Blagojević i Igor Sarić.

U kategoriji ubrzanog šaha prvo mjesto je osvojio Rus Anvar Turdyev, drugo Faruk Lošić, a treći je bio Tomislav Musić. Najbolja šahistica bila je Kristina Šarić, dok je među seniorima slavio Atif Dumpor, a među juniorima Andrej Šuković.

S područja Dubrovačko-neretvanske županije najbolje se plasirao Augustin Brnas koji je završio na 16. mjestu.

– Zadovoljni smo s brojem sudionika na ovogodišnjem Dubrovnik Openu, bilo ih je 100 iz Hrvatske i susjedne Bosne i Hercegovine i Crne Gore, i jedan iz Rusije – izjavio je predsjednik Šahovskog kluba Dubrovnik Bajro Sarić.