FINA SVJETSKI KUP Razmontirali Južnu Afriku

Hrvatska vaterpolska reprezentacija ostvarila je uvjerljivu pobjedu 25:2 (7:1, 6:1, 5:0, 7:0) protiv Južne Afrike u 2. kolu B skupine FINA Svjetskog kupa u Berlinu.

Za prvi pogodak na utakmici trebalo je pričekati gotovo tri minute u prvoj četvrtini, ali nakon što je Lovre Miloš realizirao igrača više – otvorila se špina. Već do kraja prve četvrtine ‘Barakude’ su stekle veliku prednost, koja je do kraja susreta samo rasla.

U hrvatskom sastavu svi su igrači upisali u strijelce, a najraspoloženiji su bili Andrija Bašić sa 9 te Lovre Miloš s 5 pogodaka. Još su pogađali i Josip Vrlić 3, Loren Fatović i Anđelo Šetka po 2 te Luka Lončar, Hrvoje Benić, Ante Vukičević i Andro Bušlje po 1. Vratar Marcelić upisao je 8 obrana.

U drugom susretu Srbija je s 14:8 bila bolja od SAD-a, a upravo će meč sa Srbijom u četvrtak u 16 sati odlučiti o pobjedniku skupine. Inače, sva četiri tima iz skupine idu u četvrtfinale, a potencijalni protivnik Hrvatske je Japan.

STIŽE ALKAR Večeras navijamo za Košarkaše Dubrovnika!

POSLJEDNJA PRILIKA ZA PRIJAVU Pridružite se utrci 5K, trčite ili navijajte za Marka!