Dubrovnik bi ovogodišnji Advent mogao obogatiti nastupom velike međunarodne glazbene zvijezde. Gradonačelnik Mato Franković najavio je kako je program gotovo u cijelosti složen, a detalji će biti predstavljeni tijekom rujna.
-Složili smo manje-više 90 posto izvođača, objavili smo samo one koji nastupaju za Doček, sve ostalo ćemo objaviti u rujnu, kao što je uobičajeno. Radimo na potencijalnom privlačenju jedne međunarodne zvijezde tijekom Zimskog festivala. Vidjet ćemo hoćemo li uspjeti u tome i koliko će to financijski biti zahtjevno. Želimo da Dubrovnik ima velike, mega popularne strane zvijezde – rekao je gradonačelnik.
Potom se osvrnuo na Zuccherov novogodišnji koncert na Stradunu 2024., koji je, kako je rekao, u glazbenom smislu bio fantastičan, ali nije rezultirao većim brojem noćenja ni privlačenjem većeg broja stranih posjetitelja. Stoga je, naglasio je, odlučeno kako će se takvi koncerti ubuduće pokušati organizirati u nekom drugom terminu, a ne za sami doček Nove godine.
-Ove godine će biti sigurno jedna strana zvijezda tijekom Adventa u Gradu. Kad će nastupiti, još ne znamo jer još slažemo program – poručio je.
Osim programa, značajne promjene očekuju se i na samom Stradunu, na kojem ove godine neće biti kućica ni dodatnih ugostiteljskih stolova. Stradun će biti zvijezda sama za sebe – photo point i mjesto za uživanje u ljepotama grada i njegove kulturne baštine
-Radimo na posebnom projektu uređenja Straduna. Stradun će biti tzv. photo point, ljudi će se fotografirati i uživati u ambijentu Straduna i ljepoti grada kao takvoj. Na njemu neće biti kućica ni dodatnih ugostiteljskih stolova. Ljepotu naše kulturne baštine dodatno ćemo naglasiti različitim svjetlosnim efektima – objasnio je te dodao kako će se Advent u Gradu više usmjeriti na trgove, odnosno Gundulićevu i Bunićevu poljanu, Trg oružja i Pile.
Grad još nije definirao konačan proračun ovogodišnjeg Adventa jer će najveća stavka biti novo svjetlosno oblikovanje Straduna i okolnog prostora.
-Radi se na projektnoj dokumentaciji te očekujemo da ćemo gotov projekt imati iza Velike Gospe, nakon čega možemo raspisati javnu nabavu. Još ne znamo iznos, znat ćemo ga za mjesec dana – poručio je te dodao kako budžet samog dočeka, na kojem nastupaju Parni valjak, Crvena jabuka i Adi Šoše, neće premašiti prošlogodišnji.
