Doigravanje Prvenstva Hrvatske večeras otvaraju Medveščak i Jug

Počinje završna etape seniorskog prvenstvenog natjecanja u vaterpolu. U petak, odnosno subotu na rasporedu su prvi susreti četvrtfinala doigravanja Prvenstva Hrvatske. Kako piše hvs.hr, u ovom stupnju nadmetanja (četvrtfinale), igraju se dvije utakmice u svakom paru. Ujedno, za razliku od dosadašnjeg ligaškog dijela nadmetanja, u četvrtzavršnici su mogući i neodlučeni rezultati, odnosno u slučaju takvog rezultata po završetku 32 minute, neće se izvoditi peterci već se utakmica zaključuje s postignutim rezultatom. Jednako tako, uobičajeno kao i prijašnjih sezona, prva utakmica svakog četvrtfinalnog para će se odigrati u bazenu kluba koji je bio lošije ili niše plasiran u ligaškom dijelu.

Cijelo će doigravanje otvoriti Medveščak i Jug Adriatic osiguranje. Naime, ova je utakmica na rasporedu već danas, 8. svibnja od 20.30 sati.

Vjekoslav Kobešćak, trener jugaša je prošlog tjedna za hvs.hr izjavio kako je ‘…Medveščak uz Primorje najugodnije iznenađenje sezone…”’

Jugaši su dakako izraziti favoriti, a potvrdu tog statusa bit će moguće vidjeti večeras, osim onih koji dođu na tribine bazena Svetice, ujedno i u programu Zona Sport TV-a.

Povezano

Dulist PROMO