Crveni meteoalarm zbog toplinskog vala sutra će biti upaljen za nekoliko regija u Hrvatskoj, a među njima je i dubrovačka regija. Unutrašnjost se također ‘zacrvenila’, a iz DHMZ-a su na X-u napisali kako slijedi vrhunac toplinskog vala te kako opasnost od djelovanja na zdravlje postaje vrlo visoka. Upozorili su građane da se pridržavaju svih mjera, a jedna od osnovnih je izbjegavanje izlaska na sunce od 11 do 17 sati.
Za danas je crveni alarm – koji označava izuzetno opasno vrijeme – upaljen je za tri obalne regije: riječku, splitsku i dubrovačku regiju. Za kninsku regiju na snazi je narančasto upozorenje (opasno vrijeme), dok je ostatak zemlje, uključujući zagrebačku, osječku, karlovačku i gospićku regiju, pod žutim upozorenjem.
Temperature će ići do 33.5 Celzijevih stupnjeva danas i 32.8 Celzijevih stupnjeva sutra za Dubrovnik.

