Aktualno

5 milijuna kuna za subvencije kupnji stanova

shutterstock 11983861 Pedro

Odlukom ministra Ivana Vrdoljaka, koja je usuglašena sa Ministarstvom financija, osigurana su dodatna financijska sredstva za provedbu Zakona o subvencioniranju i državnom jamstvu stambenih kredita.

 
Riječ je o 5 milijuna kuna koja su osigurana preraspodjelom sredstava unutar proračuna Ministarstva graditeljstva i prostornoga uređenja.
 
Prema podacima Agencije za pravni promet i posredovanje nekretninama (APN), od 16. ožujka do 10. svibnja 2012. godine, zaprimljeno je ukupno 754 zahtjeva za subvencioniranjem stambenih kredita od kojih je odobreno njih 539. Predviđa se da će novih 5 milijuna kuna biti dostatno za još otprilike 250 zahtjeva. 

Foto: Shutterstock Images LLC

Pročitajte još

Preminuo je Marko Baletić: Jedan od najboljih igrača Slavena, hrvatski branitelj i stručnjak za aute

Dulist

Zbog COVID-a u bolnici obvezno nošenje maski, posjete još dopuštene

Dulist

FOTOGRAFIRAJ I PRIJAVI Župa dubrovačka uvela novi obrazac za prijavu komunalnih problema

Dulist