Grad

Zlatna kuna Malom Dubrovniku, Hotelu Lapad i Texo Molioru

DSC 7443

Mali Dubrovnik d.o.o. u kategoriji malih trgovačkih društava, Hotel Lapad d.o.o. kao srednje trgovačko društvo i Texo Molior d.o.o. u kategoriji velikih trgovačkih društava dobitnici su plaketa Zlatna kuna za najuspješnije tvrtke.

Svečana sjednica gospodarskog vijeća održana je ovog četvrtka u Hotelu Lapad Dubrovnik i tom prilikom dodijeljena su priznanja Plaketa Zlatna kuna 2024., Dubrovačka vidra te Priznanje za dugogodišnje uspješno poslovanje i doprinos hrvatskom gospodarstvu.

-Bolji kreditni rejting sjedne strane može pomoći državi za jeftinije zaduženje, ali s druge strane pomaže i gospodarstvu jer postajemo atraktivni stranim laganjima. Kroz ta ulaganja privlačimo nove strane ideje. Infratorni pritisci narušili su život i standard životnog čovjeka iako inflacija trenutno usporava ona će se do kraja godine blago podići prije svega zbog poskupljenja struje i plina. Usporavanja rasta ekonomskom i svjetskog gospodarstva moglo bi negativno utjecati na Hrvatsku, a prije svega na našu županiju. Kamatne stope za poduzeća su smanjenje dok su za građanstvo još uvijek ostale na istoj razini. Poruka cijele Europske Unije pa tako i naše županije je slaba konkurentnost i produktivnost posebice uz rast sa azijskom ekonomijom za koju znamo da je prioritet što veći izvoz. Klimatski i sigurnosni izazovi opomena su nam da ne možemo živjeti od danas za sutra već moramo preventivno djelovati. Kroz ciljane programe integriramo došljake u našu zemlju, iste one došljake bez kojih gospodarstvo ne može rasti. Nova porezna reforma odrazit će se na našu lokalnu ekonomiju. Dobro je da dolazi do decentralizacije sustava i odluke se prepuštaju lokalnoj upravi i samoupravi koja će te iste odluke donositi temeljem naših lokalnih posebnosti. Nadamo se da će kod naših političara prevladati altruizam, a ne političke teme. Dobro je da se rasterećuje trošak rada čime dolazi do konvergencije prihodom rada prihodima imovine. Razlika je i dalje drastična. Dobro je i da se prag ulaza u PDV podigao s 40 na 50 tisuća, to će sigurno značiti malim poduzetnicima – kazala je Nikolina Trojić, predsjednica Županijske komore Dubrovnik.

Priznanje Dubrovačka Vidra za poseban dorpinos razvoju poduzetništva Dubrovačko-neretvanske županije primili su: Almel Dubrovnik d.o.o., Auto Agent d.o.o., Bambola d.o.o. i Libertina d.o.o..

Priznanje za dugogodišnje uspješno poslovanje i doprinos hrvatskom gospodarstvu primili su: Radež d.d. – 70 godina postojanja, Dubrovačke ljetne igre, javna ustanova – 75 godina postojanja te Hotel Lapad d.o.o. – 110 godina postojanja.

ŽK Dubrovnik već 27 godinu dodjeljuje priznanja Plaketa Zlatna kuna najuspješnijim trgovačkim društvima za poslovne rezultate u prethodnoj godini, prema ekonomskim kriterijima, a vrednujući i ukupni poslovni ugled trgovačkih društava, utjecaj na razvoj djelatnosti te doprinos gospodarstvu Dubrovačko-neretvanske županije u cjelini.

 

Foto: Ivan Pozniak 

Pročitajte još

GRAD DUBROVNIK FINANCIJSKI VIŠE NEGO DOBRO Više od 3,7 milijuna eura raspoloživih sredstava

Dulist

PO MJERI GRAĐANA Tjedni pregled gradskih projekata

Dulist

KROZ TRI EPIZODE Dubrovnik dobio mjesto u putopisnoj emisiji ‘More Corners’

Dulist