Dubrovačka publika ovog je petka, 7. ožujka, imala priliku uživati u šarolikom programu zbora Blasius, pod vodstvom profesorice Maje Marušić. Izvedba se održala u Saloči od zrcala. Na repertoaru zbora, koji od svog osnutka 2019. godine podjednako njeguje duhovnu i svjetovnu glazbu, našle su se skladbe starih majstora, ali i one tradicijske, dalmatinske i zabavne.
U programu večeri sudjelovao je i Puhački kvintet Umjetničke škole Luke Sorkočevića, koji je za nastup pripremila mentorica, mr. art. Đive Kušelj, prof. savjetnica.
Koncert je rezultat suradnje Dubrovačkih knjižnica i Zbora Blasius, a upriličen je kao poklon Gradu pred odlazak zbora u Sarajevo, gdje će nastupiti u programu festivala ‘Sarajevska zima’, dok članove Puhačkog kvinteta Umjetničke škole Luke Sorkočevića i njihovu mentoricu očekuje nastup u njujorškom Carnegie Hallu.