Sport

WTA GUANGZHOU Konjuh zaustavljena u polufinalu

konjuh istanbul01

Ana Konjuh nije se uspjela plasirati u finale 250 tisuća dolara vrijednog WTA turnira u kineskom Guangzhouu.

Sa 7:5 i 7:6 (7) bolja je bila 37. igračica svijeta i nekadašnji svjetski ‘broj jedan’ Srpkinja Jelena Janković nakon sata i 45 minuta igre.

U prvom setu obje su tenisačice uspjele uzeti po jedan break, Konjuh je na 4:5 spašavala nekoliko set lopti, a na 6:5 srpska tenisačica uspjeva još jednom uzeti servis Dubrovkinji za 7:5.

Drugi set bolje otvara Konjuh te vodi s 2:0, a potom s novim breakom dolazi i do 4:1. Janković uzvraća i smanjuje na 4:2. Obje igračice drže svoj servis do 5:4, kada Konjuh servira za drugi set, što joj ne polazi za rukom. Janković poravnava na 5:5, a potom i vodi sa 6:5. Dubrovkinja poravnava na 6:6, a Janković s 3:0 otvara trinaestu igru. Ipak, Konjuh radi seriju 5:0, potom dolazi u priliku za osvajanje seta, ali 37. igračica svijeta ipak na kraju osvaja i drugi set sa 9:7.

S bodovima iz Guangzhoua Konjuh bi trebala ući u Top50 tenisačica svijeta. Iduća postaja na kineskoj turneji Ani bi trebao biti 2,5 milijuna dolara vrijedan WTA turnir Dongfeng Motor Wuhan, koji se igra od 25. rujna do 1. listopada. U 1. kolu kvalifikacija, gdje je 4. nositeljica, protivnica će joj biti 22-godišnja Amerikanka Grace Min, inače 128. igračica svijeta.

Konjuh će kinesku turneju zaključit nastup na 5,5 milijuna dolara vrijednom WTA turniru China Openu u Pekingu od 1. do 9. listopada.

Pročitajte još

Atletski klub Dubrovnik poziva djecu na Proljetnu školu atletike

Dulist

Pogledajte gdje su sve bili članovi Hrvatskog planinarskog društva Dubrovnik, imaju još nešto u planu…

Dulist

RK Ardiaei slavio protiv RK Dubovac-Gaza i posvetio pobjedu ozlijeđenom suigraču

Dulist