UVJERLJIVI PROTIV SPLIĆANA Šesta prvenstvena pobjeda košarkaša Dubrovnika

Košarkaši Dubrovnika su u posljednjoj domaćoj utakmici u 2018. godini u subotu očekivano došli i do šeste prvenstvene pobjede u natjecanju Prve lige. U 10. kolu bili su bolji od AKK Universitas 77:61 (18:15, 17:10, 25:21, 17:15).

Na prve poene čekalo se tri minute i 34 sekunde kada je s vanjske pozicije pogodio gost Barac. Uvodnih 10 minuta obilježio je Jure Boban, domaći košarkaš se pobrinuo za 11 od naših 18 poena, a od toga je u prvih šest minuta pogodio tri trice iz tri pokušaja. Mladi Splićani u igri do 15. minute kada su vodili 21:20 no nakon ulaska Petrovića i njegove dvije trice, probudili su se igrači trenera Željka Vreće i kontrama po prvi put došli do dvocifrene prednosti (35:25).

U nastavku AKK Universitas je u 28. minuti bio na devet poena zaostatka, ali na kraju treće +14 za KK Dubrovnik (60:46). U posljednjih pet minuta oba trenera su pružili priliku i najmlađima.

KK Dubrovnik igrao je u sastavu: Petrović 8, Stasjuk, Soko, Došen 6, Dubelj 12, Mustapić 4, Koprivica 2, F. Vujičić 8, Vodopija 13, Lučić 1, Boban 23, J. Vujičić. Trener: Željko Vreća.

Dubrovački košarkaši nakon 10 odigranih utakmica imaju šest pobjeda i četiri poraza, a u 11. kolu idući vikend gostuju protiv Ribole Kaštela. Košarkaši iz Splita su i dalje na začelju s dvije pobjede i osam poraza.

Izvor: KK Dubrovnik

PRVI DAN ‘SWIM WARSA’ Šest medalja za Plivački klub Jug!

Sestre Jurković brončane na Europskom veslačkom prvenstvu!