TRON EUROPE PRIPADA HRVATICI Matić prvakinja, Cvjetko brončana, Oberan upisala pobjedu i poraz

Imamo Europsku prvakinju! Splićanka Barbara MATIĆ (JK „Pujanke“) još jednom je ispisala sportske almanahe, a gdje bolje nego nego baš u Zagrebu pred domaćim navijačima. U finalu kategorije -70kg susrela se s predstavnicom Grčke Elisavet TELSTIDOU. Neizvjesna borba otišla je u produžetke u kojem se bolje snašla Matić te u konačnici slavila nakon treće opomene za suparnicu.

Osvajačica prošlogodišnjeg Grand Prixa u Zagrebu, Lara CVJETKO osvojila je brončanu medalju u istoj kategoriji pobjedom protiv Njemice Miriam BUTKEREIT koja je morala predati zbog ozljede. Ovo je prva medalja s Europskog prvenstva za Cvjetko, najbliže je bila postolju 2021. u Lisabonu kada je ostala nadomak postolja.

Drugog dana EP-a nastupila je u kategoriji do 63 kilograma naša Iva OBERAN, članica JK Župa dubrovačka. Pobijedila je Dankinju Helen CHRISTENSEN, ali je Talijanka Savita RUSSO bila bolja od Ive.

Sutra na tatami izlaze Petrunjela PAVIĆ i Josip BULIĆ, članovi JK Dubrovnik 1966.

BADMINTONSKI KLUB DUBROVNIK Burazor zlatna i srebrna, Konjuh brončana!

U PROTEKLOJ GODINI Oni su najbolji županijski sportaši!