Svi ljubitelji klasične glazbe uskoro će moći uživati u koncertu Piccola Orchestra Tassoa, koji će se održati u utorak 6. svibnja s početkom u 20:30 sati u Kneževu dvoru. Rezultat je to kulturne suradnje između Grada Dubrovnika i talijanskog grada prijatelja Sorrenta.
U ovom posebnom glazbenom događaju sudjelovat će i klapa Umjetničke škole Luka Sorkočević, a ulaz za sve posjetitelje je slobodan. Koncert se održava u okviru projekta razmjene djece koji je dio šire suradnje između dvaju gradova, kojom se nastavlja jačanje kulturnih i prijateljskih veza. U sklopu ovog programa, djeca iz Sorrenta borave u Dubrovniku od 5. do 7. svibnja, a tijekom posjeta upoznat će se s kulturnim i obrazovnim institucijama grada te sudjelovati u zajedničkim aktivnostima sa svojim dubrovačkim vršnjacima.
U srijedu 7. svibnja u 10:00 sati ispred Palače Crijević-Pucić predviđeno je i službeno potpisivanje Sporazuma o suradnji, čime će se dodatno formalizirati odnosi između dvaju gradova. Tim povodom Dubrovnik će posjetiti i gradonačelnik Sorrenta Massimo Coppola te predsjednik Gradskog vijeća Luigi Di Prisco.