Stresna treća četvrtina, ali ipak sretna pobjeda dubrovačkih košarkaša!

Prva momčad Košarkaškog kluba Dubrovnik stigla je do 16. pobjede ove sezone u Prvoj muškoj ligi. Na gostovanju u Draženovu domu svladali su Hermes Analiticu rezultatom 86-76 (21:10, 21:16, 17:34, 27:16).

-Kako se i vidi u rezultatu po četvrtinama, u prvom poluvremenu držali smo mirno vodstvo, da bi domaćin u trećoj četvrtini postigao čak 34 koša! No, momčad trenera Ivana Perinčića još je jednom pokazala karakter i na kraju slavila s 10 poena prednost. I dalje imamo samo jedan poraz na kontu iz prvog kola. Nakon toga 16 pobjeda, a svaka od njih je jedan korak bliže zadanom cilju. A on je jasan – izboriti povratak u Premijer ligu – navode iz kluba.

Sjajnu je utakmicu još jednom odigrao Petar Dubelj: 23 koša, 5 skokova, 4 asistencije. Ništa lošije nije odigrao ni Filip Vujičić – 22 koša, 5 skokova, 3 asistencije. Gvido Guštin 14 poena uz 5 skokova. Nikola Došen 12 koševa, Javon Levi 7 poena, 9 skokova, 6 asistencija, 4 ukradene lopte, Josip Šutalo 6 koševa, 4 skoka. Jakov Vujičić 2 koša.

-U sljedećem kolu kod kuće dočekujemo KK Ribola Kaštela! Bit će to zanimljiv susret, s obzirom da nam stiže momčad iz samog vrha Prve muške lige – ističu.