Španjolska osvojila Euro!

spanjolska

Španjolska nogometna reprezentacija osvojila je Europsko prvenstvo 2024. nakon napete finalne utakmice protiv Engleske. Ovom pobjedom Španjolska je po četvrti puta postala prvak Europe!

Finale, koje je završilo rezultatom 2:1, obilovalo je dramom i uzbuđenjem. Španjolska je povela u 47. minuti pogotkom Williamsa, nakon čega je Engleska izjednačila u 73. minuti, a gol je postigao Palmer koji je tek tri minute prije toga ušao u igru. U napetoj završnici Oyarzabal spašava situaciju i pogađa za 2:1 Španjolske.

Objavljeni su i najbolji strijelci prvenstva, među kojima se našao i Španjolac Dani Olmo, a osim njega tu su Cody Gakpo (Nizozemska), Jamal Musiala (Njemačka), Ivan Schranz (Slovačka) i Georges Mikautadze (Gruzija).

[FOTO] POČEO TURNIR NA MIHAJLU! Nagradni fond 4 tisuće eura!