SLAVLJE U DANSKOJ Majstorijom Marinovića i pogotkom Matoševića potvrđena pobjeda Hrvatske

Hrvatska futsalska reprezentacija pobijedila je i u svom drugom nastupu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2022. godine. U Aarhusu je svladala domaćina Dansku.
Za razliku od dvoboja s Albanijom, Hrvatska je stekla početnu prednost: u sedmoj minuti Horvat je izveo udarac iz kuta, a Josip Suton lijepo pogodio za 1:0. Međutim, Danska se brzo vratila u egal. Tri minute poslije Jorgensen je iz slobodnog udarca pucao ispod Luketina, a lopta je odsjela u mreži.
S tih 1:1 otišlo se i na odmor, a Hrvatskoj su trebale četiri minute za novo vodstvo – Perišić je domaćeg vratara svladao prizemnim udarcem iz daljine. U završnih deset minuta Hrvatska je potvrdila pobjedu, prvo majstorijom Marinovića s lijeve strane, a nakon što su Danci zaigrali s igračem-vratarom u strijelce se upisao i Matošević.
U drugoj utakmici drugog kola Skupine 1 u nedjelju se sastaju Albanija i Ukrajina, a Hrvatska će kvalifikacijski put nastaviti dvostrukim srazom s Ukrajincima, 3. ožujka kod kuće te 7. ožujka u gostima.

Izvor, foto: Hrvatski nogometni savez