PROTIV EKIPE PODRAVCA Ragusa slavila s 13 koševa razlike

U 16. kolu Prve lige za košarkšice, Ragusa je pobijedila ekipu Podravca rezultatom 66:79 (15:20, 13:29, 18:15, 20:15).

Solidno prvo poluvrijeme Dubrovkinja dovodi ih u vodstvo 28:49 nakon prvih 20 minute igre. Drugo poluvrijeme obilježilo je puno promašenih zicera naše ekipe što ‘Gigantice’ iskorištavaju i pomalo smanjuju prednost, no to ipak nije bilo dovoljno do samog kraja gdje Ragusa slavi s 13 koševa razlike. Najefikasnija kod Dubrovkinja bila je Karla Kalajžić s valorizacijom 27 uz koju je ubacila 21 koš (+8sk), Romana Stojanović postigla je 22 (+16sk), Živana Janković 15 (+10sk+5ass), Katarina Zarač 11, Mihaela Pavlović 6 (+4sk), Ana Haklička 4 (+11sk+4ass+4st).U igru je ušla i Darija Tomović. Marija Pocrnjić i Paula Mojaš nisu nastupile.

Kod domaćih najbolja je bila Valentina Šimunić s postignutih 29 poena (+10sk+4st). Sljedeći tjedan Ragusa ima slobodan vikend, ali već 23. i 24.2. odigrat će dvije utakmice protiv ekipe Požege. U subotu će se održati utakmica Kupa Ružice Meglaj-Rimac, a u nedjelju ligaška utakmica.

Izvor: ŽKK Ragusa Dubrovnik