Preokretom u zadnjih pet minuta Hrvatska pobijedila Ukrajinu

Izabranici Marinka Mavrovića preokretom u zadnjih pet minuta pobijedili su Ukrajinu te upisali treću kvalifikacijsku pobjedu na putu prema Europskom prvenstvu.
Već u drugoj minuti susreta u Osijeku Suton završava brzu akciju za vodstvo. Međutim, Pediaš u devetoj minuti iz daljine pogađa za izjednačenje, a Malyško nedugo prije odlaska na odmor matira Luketina za prednost Ukrajine (2:1).
Taj je rezultat na semaforu stajao sve do posljednjih pet minuta utakmice. Tada Perić prvo asistira Jelovčiću za 2:2, da bi potom zamijenili uloge – Jelovčić je poslužio Perića, koji skreće loptu u mrežu za konačni preokret i vrijednu hrvatsku pobjedu (3:2).
U drugoj današnjoj utakmici Skupine 1 Danska je pobijedila u Albaniji 3:1, a Hrvatska već u nedjelju, 7. ožujka ponovno igra s Ukrajinom, ovoga puta u Zaporožju.