POBJEDA RUKOMETAŠA Sve riješili u prvom dijelu

RKHM Dubrovnik slavio je sa 26:19 (17:9) protiv Biograda u 19. kolu južne skupine 1.B HRL u subotu navečer u Gospinom polju.

Momčad trenera Ante Lagatora odigrala je izvrsnu prvu dionicu te stečenu prednost do kraja susreta nije ispustila.

Premda su na početku meča gosti imali prednost 1:2 i 2:3, dubrovački je sastav preuzeo inicijativu te do kraja poluvremena pobjegao na osam golova razlike.

U nastavku je domaćin u dvije prilike imao i devet golova viška, ali su gosti do kraja susreta uspjeli smanjiti na sedam golova zaostatka.

Nikša Bušlje bio je prvi strijelac Dubrovnika sa 6 pogodaka. Srna je zabio 5, Dobrići Dabelić po 3, Putica, Brnin, Radić i Lončarica po 2, a Prnjat 1. Kod gostiju je prvo ime bio Pribilović sa 7 pogodaka.

RKHM Dubrovnik s 26 bodova dijeli treće mjesto na ljestvici, a u idućem, 20. kolu gostuje kod sedmoplasirane Kozale.