OD VUKOVARA DO DUBROVNIKA U 22 DANA Na Srđu završila hodnja hrvatskih branitelja

Foto: Grad Dubrovnik

Na Srđu je ovog utorka prigodno obilježen završetak ovogodišnje 5. tradicionalne hodnje hrvatskih branitelja „Jedno srce – jedna duša od Vukovara do Dubrovnika“. Naime, šest hrvatskih branitelja i stradalnika Domovinskog rata pješačilo je 22 dana od vukovarskog Vodotornja do Srđa u Dubrovniku, prelazeći 30 kilometara dnevno i simbolično povezujući dva grada heroja. Na tom putu već petu godinu odaju počast poginulim braniteljima, druže se s građanima i suborcima te povezuju sve hrvatske županije. Projekt širi poruke zajedništva, prijateljstva i solidarnosti, a istovremeno pridonosi prevenciji društveno neprihvatljivih ponašanja, zlouporabe alkohola i droga te prevenciji suicida.

Na Srđu se s članovima Udruge hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata Krapinsko-zagorske županije susreo predsjendik Gradskog vijeća Marko Potrebica.

Pokrovitelj projekta je Vlada Republike Hrvatske, a logističku potporu pružaju Ministarstvo obrane Republike Hrvatske, Ministarstvo unutarnjih poslova i Ministarstvo hrvatskih branitelja.

Povezano

Dulist PROMO

Zagreb Classic 26 300x600 1
jlh banner