‘NISAM JA’ VIŠE NE PROLAZI Franković ugostiteljima: Od Dubrovnika živite, počnite ga čuvati

Više mi je puna kapa jer smo već jedno deset puta ljudima rekli da ne ostavljaju karton nedjeljom. Ostavite ga u petak i pokupit ćemo ga – rekao je danas gradonačelnik Mato Franković osvrnuvši se na posljednje upozorenje koje je tijekom vikenda uputio gospodarstvenicima, prvenstveno ugostiteljima, zbog ostavljanja kartonske ambalaže na odlagalištima nedjeljom.

Napomenuo je kako je Čistoća morala uvesti i poslijepodnevnu smjenu zbog građana koji komunalni otpad odlažu izvan predviđenog vremena.

-Ako mi sami ne možemo biti društveno odgovorni. Stalno jedni druge prozivamo preko Facebooka, a ne razmišljamo o tome jesmo li mi ti koji smo odnijeli baciti vrećicu za smeće u 10 sati. Ne idem okolo i ne slikavam ljude, ali mi ih drugi ponekad pošalju. Jedan vrlo aktivni Facebook komentator koji zna sve, od rata do svemira, ide i baci smeće u 10 sati. Bar ti koji prozivaš sve u ovom gradu, bar ti budi normalan. Vidite, tu je problem – rekao je te istaknuo kako mu se nakon posljednjeg upozorenja ugostiteljima javilo desetak njih s riječima: „Nisam ja“.

-Briga me jesi li ti! Gledaj ti drugoga pa mu ti reci nemoj. Kaže jedan, evo ima sliku, došao je iz gornje ulice i stavio je meni pa je flomasterom napisao moj restoran. Ma brige me, svima ćemo dignuti javne površine. Ako nađemo jedan karton u gradu u nedjelju, ne samo ovu nego svaku, gospodo draga ugostitelji, malo i vi dignite svoje presvijetle i angažirajte svoje radnike, pazite na svoj grad jer od njega živite. Da ste restoran otvorili u ‘prdečevu selu’, tamo bi sigurno zaradili ove pare koje ovdje zaradite. Pokažimo odgovornost pa kad vidiš da je karton vanka, digni ga jer ću svima dignuti do zadnje stolice. I nije me brige tko je kriv i čiji je karton. Ako je pravilo da kartona nema nedjeljom, onda nema kartona nedjeljom. Svak gleda tuđa posla, a sebe nikako da vidi! – poručio je jasno te dodao kako mu mnogi govore da drugi gradonačelnici takve probleme ne komentiraju.

-Meni je stalo, mene boli duša. Sve ide od ljudi, čuvajmo ovaj grad. Rodili smo se u najljepšem gradu na svijetu. Bog nam je dao što nikome nije i ne znamo to cijeniti. Nijedan naš ugostitelj nije napravio brend od svog restorana ako nije nosio ime Dubrovnika, a svaki nosi ime Dubrovnika i svaki je iz Dubrovnika. Vidio bi ih ja da je restoran na Velebitu, kako bi radio – zaključio je.

Povezano

Dulist PROMO

Zagreb Classic 26 300x600 1
jlh banner