Iz Splita sa visokih +9

U pretposljednjem, jedanaestom kolu prvog dijela Jadranske lige, vaterpolisti Jug Croatia osiguranja su u Splitu s visokih 16:7 svladali Jadran. U utakmici u kojoj se već unaprijed znao pobjednik, Jugaši su odradili lagani trening te bez pretjeranog zalaganja upisali devetu pobjedu.

U prvoj četvrtini domaćini su preko Vukića, Banovca i Bautovića pružili dobar otpor, međutim igrači Elvisa Fatovića su prvi dionicu ipak završili sa pogotkom prednosti (3:4). Drugu četvrtinu Jugaši su dobili s visokih 6:1 te time riješili pitanje pobjednika s tim da valja napomenuti da je mladi Antun Goreta postigao dva pogotka. Pred odlazak na 'odmor', Jug je imao visoku i nedostižnu prednost od šest razlike (10:4). Treću četvrtinu Janović je otvorio pogotkom iz peterca, a zaključili su je Obradović i Sutić sa igračem više dok se još u strijelce upisao Obradović.
 Posljednju dionicu Jug je dobio s 2:1 pogocima Sutića i mladog Zonića koji je svojim pogotkom zaključio laganu trening utakmicu u kojoj su Dubrovčani slavili sa visokih devet razlike (16:7).

Jugašima je ovo deveta pobjeda u Jadranskoj ligi s tim da na svom kontu imaju jedan 'remi' i jedan poraz. Zbog dvije utakmice više, nalaze se na prvoj poziciji sa 28 bodova ispred Pro Recca koji od devet utakmica ima sve pobjede. U idućem, dvanaestom kolu, a ujedno i posljednjem prvog dijela sezone, Jug će na svom bazenu u Gružu u subotu, 3. prosinca
ugostiti momčad Šibenika.

Jadran ST – Jug CO 7:16
(3:4, 1:6, 2:4, 1:2)

Mali bazen na Poljudu, gledatelja 100, suci – Tiozzo (Split) i Štampalija (Šibenik).
Jadran S – Kačić 10 obrana, Peričić, Vukić 2, Letica, Gluhaić, Lisica, Ivanković 1, Bautović 1, Vegar, Rabadan 1, Banovac 1, Visković, Vlaić, Divković 1
Jug CO – Vićan 7 obrana, Vranješ, Sutić 4, Janović 3, Joković 1, Pavlović 1, Marković 1, Bušlje, Karač, Zonić 1, Macan, Obradović 3, Nižić 2 obrane, Goreta 2