I Roku zlato na Alpe-Adria igrama!

Izvrsni mladi judoka JK Dubrovnik 1966. Stjepo Roko osvojio je zlato u kategoriji do 73 kilograma na Alpe-Adria igrama u Austriji.

U prvom kolu natjecanja Roko je zahvatom držanja svladao Petera Skypalea (Slovačka), a u drugom kolu kontra bacanjem pobjedio predstavnika Austrije Guida Ehrenhamera.

Premda je u neizvjesnoj polufinalnoj borbi protiv domaćeg natjecatelja Stefana Wagnera Stjepo Roko 20 sekundi prije kraja gubio na yuko, bacio je protivnika na ipon i zasluženo ušao u finale.

U finalnoj borbi protivnik mu je bio kolega iz reprezentacije Dominik Družeta koji se u subotu borio na kadetskom prvenstvu Europe te osvojio 7.mjesto. Stjepo je Družetu dva puta bacio tehnikom seoi kouchi makikomi te pobjedom osigurao drugo dubrovačko zlato na Alpe-Adria igrama.

Podsjetimo, jučer je na istom natjecanju zlatnu medalju osvojio Paulo Buterin u kategoriji do 55 kilograma. Bravo dečki!

STIŽE ALKAR Večeras navijamo za Košarkaše Dubrovnika!

POSLJEDNJA PRILIKA ZA PRIJAVU Pridružite se utrci 5K, trčite ili navijajte za Marka!

NAKON 24 GODINE Hrvatska malonogometna reprezentacija izborila Svjetsko prvenstvo!