FOTOGALERIJA Sve bi seke ljubile Mornare, ali ne i Jugaši

Jugaši su uspješno apsolvirali prvu utakmicu polufinala Prvenstva Hrvatske. U Gružu su u srijedu navečer sa 13:7 (5:3, 3:0, 3:3, 2:1) bili bolji od Mornara BS.

Za prolaz u finale bit će potrebno ostvariti još jednu pobjedu, a iduća je prilika 6. svibnja na splitskom Poljudu, kad je domaćin Mornar BS.

Mornarevci su mučili Jugaše tek u prvom dijelu prve četvrtine (poveli 0:1, izjednačili na 3:3), ali već u drugom dijelu prve četvrtine, a posebno u drugom periodu domaći sastav je ubacio u višu brzinu te serijom 5:0 stekao nedostižnu prednost.

Strijelci kod Juga bili su Fatović, Joković, Lozina, Lončar i Ivanković po 2, a Macan, Rašović i Benić po 1, dok je vratar Bijač upisao 8 obrana, a njegov kolega Jarak jednu. Kod gostiju precizni su bili Ćalić s 3, Burić s 2 te Čagalj i Erak s po jednim golom, dok je vratar Podrug zabilježio 12 obrana, a njegova rezerva Kordić nijednu.

PRVI DAN ‘SWIM WARSA’ Šest medalja za Plivački klub Jug!

Sestre Jurković brončane na Europskom veslačkom prvenstvu!