FOTO: “Slatki” festival oko Orlanda

Šesti po redu Hrvatski festival pekmeza, džema i marmelade, koji se u organizaciji  udruga „Dubrovačka naranča“ i Deša Dubrovnik od 5. do 7. listopada održava na trgu Luža svečano je otvoren jutros.

Festival se organizira u suradnji s HGK – Županijskom komorom Dubrovnik , uz financijsku potporu Ministarstva poljoprivrede, Grada Dubrovnika i Dubrovačko-neretvanske županije.

Sa šestom godinom Festival prerasta u tradicionalnu manifestaciju te doprinosi turističkoj ponudi Grada, a osnovni cilj mu je predstavljanje malih proizvođača iz ruralnih krajeva Hrvatske.

Na ovom festivalu sudjeluje trideset izlagača iz Hrvatske, a proizvode će ocjenjivati stručni žiri sastavljen od stručnjaka s Prehrambeno – tehnološkog fakulteta iz Osijeka, Prehrambeno – biotehnološkog fakulteta iz Zagreba te našeg kulinarskog stručnjaka prof. Josipa Žuvele.

Povezano

Dulist PROMO

vicenco
druga verzija 1 1